W zeszłym roku było tego bardzo dużo, aktualnie na konsultacje już zapisuje się ten sam rodzaj klienta, to klient sezonowy, co ma tendencję objawiać się wiosną i latem, by przeprowadzić się na jesieni.

To zamożna rodzina, która poszukuje komfortowego miejsca do życia. Powtarzają się te same motywacje, koszty życia w Europie rosną i już nie są o wiele niższe niż koszty w Dubaju. Dzieci i tak są w prywatnych szkołach, więc kwoty za czesne w Dubaju nie wbijają w piach pustyni. Rodzice troszczą się o bezpieczeństwo i rozwój dzieci i sami dla siebie pragną bezpieczeństwa i komfortu. Dubaj im się podoba i rozglądają się za inwestycją w nieruchomość.

Niekoniecznie taki klient planuje zakładać tu spółkę i cokolwiek ruszać w gospodarczym sposobie funkcjonowania. Zazwyczaj ma działalność, lub kilka, nie szuka pracy, ani nie planuje przenosić dochodów. Mąż planuje latać między UAE, a Europą a w Dubaju zainstalować dzieci w szkołach i małżonkę w bezpiecznej dzielnicy, czasem w historii pojawia się babcia, czasem niania. Już klient zazwyczaj wie, że do rejestracji w szkole musi wpisać się na listy oczekiwania na miejsce, a do tego przydaje się Emiartes ID, czyli rezydencja. Rozważa kupno nieruchomości, ale nie chciałby tego robić od razu.

Tutaj mamy kilka opcji. Opcja na rok

Wiza na zarobki zdalne dla żywiciela rodziny na rok. To tanie rozwiązanie, bezpieczne i niezobowiązujące, bo wiza po roku wygasa i nie trzeba rozwiązywać formalności. Jest to też opcja bezpieczna, bo jak się nie spodoba życie w UAE, można się szybko zawinąć.

Po uzyskaniu wizy na rok, klient wynajmuje mieszkanie, bo to niezbędny warunek wyrobienia wiz zależnych, również na rok, dla jego rodziny. Do tego potrzebuję kilka dokumentów z Polski

– Certyfikat narodzin dziecka – atestowany w MSZ i Ambasadzie UAE w PL + jeżeli jest on po polsku, to tłumaczenie na angielski. NAstępnie atestuję ten dokument w MOFA w UAE.

– Certyfikat małżeństwa – atestowane jak wyżej.

Komplikacje w przypadku patchwork family. Np. Dzieci są z poprzednich małżeństw, albo para nie ma ślubu itp. Wtedy trzeba rozważyć inne opcje.

a) wyrobić obojgu rodzicom wizy na rok i każdy sponsoruje swoje biologiczne dziecko.

b) Stawiamy firmę dla wiz, oboje wtedy są partnerami i mają wizy inwestorskie, by sponsorowali swoje dzieci osobno.

c) mamy dodatkowe dokumenty jak notarialne zgody ojców dzieci na wyrobienie im rezydencji w UAE.

d) piszę “Mercy Letter” do gdrfa po arabsku, o przychylne rozpatrzenie prośby, dla aplikacji dziecka tego rodzica, na którego nie jest zarejestrowany najem nieruchomości. Zawsze przechodzi.

Proces jest taki :

Robimy initial wizę przed przyjazdem do UAE, albo robimy firmę przed przyjazdem do UAE. (odpada koszt ejari biura wtedy w pierwszym roku)

Rodzic przyjeżdża do Emiratów na proces wizowy. 2-5 dni roboczych.

Gdy Emirates ID dotrze w nasze posiadanie, rodzic wynajmuje mieszkanie i podłącza media. Kompletuje dokumenty z Europy, certyfikaty narodzin i małżeństwa.

Przyjeżdża rodzina, robimy wszystkim wizy, z czego dzieci nie oddają odcisku palca ani nie mają badań medycznych. Wizy zależne robimy w przeciągu 2-5 dni.

I wszystko jest gotowe.

Zawsze zachęcam do tańszych tymczasowych rozwiązań w pierwszym roku, o ile to możliwe, ponieważ likwidacja firmy również kosztuje, a skasowanie wizy nie.

więcej informacji w faq poszczególnych opcji u mnie na stronie

www.adakonieczny.com

Odpowiedni czas by się procesem zainteresować, jest maj, czerwiec, by w lipcu można było działać.