Konta bankowe w Yuanach, Renminibi, CNY, RMB

Jak świat się zmienia na moich oczach

Otwierając spółce konto bankowe najważniejsze dla klientów przez lata było EUR i USD jako dodatek do standardowego AED.

Ostatnie miesiące zaobserwowałam falę zapytań o konta w RMB.

Kilka lat temu taką usługę miał jeden bank, który stawiał wymagania absurdalne, typu minimalny balans wysokości 3,500,000 AED. To porażająca prośba, bo który biznes ma komfort trzymania w zamarciu takiej kwoty, by utrzymać przywilej walutowy.

W naszej wiosce wszystko się zmienia dość szybko.

Klienci chodzili sami i słyszeli, że jest to możliwe, ale że muszą na minimalnym balansie mieć 500,000 AED. Znowu, to dość dużo siana.

Falę zapytań opracowałam systemowo i mamy w ofercie konta AED + RMB z niskim minimalnym balansem 50,000 AED w 2 bankach w UAE, ale co mnie zaciekawiło, to skąd nagle są te zapytania. Co takiego stało się w świecie, że kolega Dolar już nie świeci już tak jaskrawo i jednoznacznie na salonach przedsiębiorczości handlu międzynarodowego.

Otóż zmienia się świat. Chińczyk daje znacznie lepsze ceny za kontener rozliczając się w Yuanach, a ostatecznie handel to kupić tanio, a sprzedać drogo. Jeżeli będzie się to działo wystarczająco długo i konsekwentnie, spadnie światowy popyt na dolara, jego retencja i też wrażliwość cenowa na dodruki….

Zainteresowanych kontem w yuanach zapraszam na swoją stronę i do kontaktu.

告别

Gao byeh – czyli wszystkiego dobrego!