“Jesteś najdroższa, ale najlepsza. To moja 4 i ostatnia konsultacja.”

Młody, zdolny człowiek, o przenikliwym spojrzeniu i analitycznym umyśle, lat bardzo mało. Milioner. Zaklepał konsultację na temat Tax residency certificate i spółki w Dubaju i zakupu nieruchomości. Gotów za to wszystko zapłacić, by było legalnie i po bożemu.

Jeden konsultant mu powiedział, że musi mieć TRC, a do tego musi mieć spółkę, a do tego musi być w UAE 183 dni w roku…. W Dubaju nie planuje mieszkać, ale planuje kupić nieruchomość i tu bywać. Nie wiedział jaką, bo buszując po sieci dowiedział się, jak trudno o konto bankowe dla spółki Freezone. Ktoś mu powiedział, że TRC jest wymagany do tego, by lokalnie nie płacić podatków i by nie mieć problemów w Polsce. W Polsce przychodów nie ma, wszystkie są w blockchain. Nie ma rodzin, dzieci, żon, kredytów, nieruchomości, biznesów, ani przychodów tradycyjnych.

W UAE zyski giełdowe, zyski z krypto i z nieruchomości są nieopodatkowane. Wielu krypciarzy wypłaca sobie zyski na konto prywatne w UAE, na co mam dowody w postaci contentu welthy expat na yt. Innymi słowy mój klient dowiedział się, że nie potrzebuje mieć firmy, by korzystać z tego, co zarabia w blockchainie. Czego potrzebuje, to konta w banku w Emiratach, by właśnie tutaj wypłacać sobie pieniądze, a do tego potrzebuje wizy rezydenckiej – Co wielu poprzednich konsultantów mieszało, z certyfikatem rezydencji podatkowej.

Otóż Rezydencja podatkowa, certyfikat TRC to dokument wydawany przez FTA, na podstawie przychodów w UAE, pobytu 183 dni w UAE (90 w przypadku właścicieli firm) i na podstawie dokumentu wynajmu długoterminowego mieszkania.

Wiza rezydencka, to rejestracja w aglomeracji 10 mln rezydentów UAE, która pozwala nie być turystą, miec Emirates ID i sobie tutaj żyć. Można mieć ją na firmie, na małżonku, na pracy, złotą wizę na kapitale w banku, na nieruchomości, na zawodzie i na talencie, jest rodzajów wiz rezydenckich 18. Można ją dostać też na zarobki zdalne, udowodnić, że się zarabia powyżej 5,000$ miesięcznie i dostać tanią wizę na rok.

Wiza daje bezproblemowe konto prywatne w UAE, a to daje możliwość wypłacania sobie szmalu z kosmosu blockchain poprzez giełdę, czy podpiąć konto brokerskie w takim XTB do konta prywatnego i życia spokojnie.

Rezultat? Młody milioner, zapłacił za konsultację solidnie, aczkolwiek wyszedł bez potrzeby wydania 30k na firmę, ani siedzenia w UAE dla TRC, którego nie potrzebuje ani dla UAE, a dla Polski i tak by nie dostał. Polak w UAE nie dostanie TRC na osobę fizyczną dla kraju Polska, ze względu na podpisaną ugodę między Polską a UAE. Ten certyfikat jest niezbędny, by walczyć z urzędem skarbowym na temat pieniędzy i włości posiadanych w Polsce (centrum ośrodka życia), a młody milioner nic w Polsce nie ma.

Aktualnie wybiera, czy zrobi sobie wizę złotą na nieruchomości, za którymi się rozgląda, czy na zarobki zdalne.

Problem z konsultowaniem się z ludźmi jest taki, że mówią to, co pomaga im sprzedać własne usługi. Często straszą i zaciemniają, by od siebie uzależnić. U mnie za konsultację się płaci, dzięki czemu nie mam parcia, by cokolwiek sprzedać. Klient, który dostał od rzeczywistą pewność w działaniu, przysyła średnio 5 klientów rocznie na większe rzeczy. Nie mam innych środków reklamy. Nie potrzebuję.

Ukułam z klientami termin Tax silent quitting. To proces, który się odbywa, gdy przedsiębiorca przesiedla swoje dochody do UAE i powoli znika z kapitałem z Europy. To

świetnie działa, gdy ktoś handluje międzynarodowo, albo oferuje usługi online. To nie działa w opcji, gdy ktoś fakturuje własną spółkę z Polski za “consulting” przy użyciu spółki w UAE, i jakoś zawsze to wypada przed rozliczeniami podatkowymi. Po pierwsze na takich fakturach Polska daje podatek u źródła, po drugie to śmierdzi i odpala kontrole.

Także tego.

Informacje o kosztach sa na mojej stronie

Www.Adakonieczny.Com.

W Zakładce consulting są konsultacje

W zakładce price list są kwoty usług

W zakładce Company setup sa rozpisane procesy firmy, wIzy złotej.

Wszystko podzielone na koszty urzędowe, które klient płaci sam i koszty mojej, drogiej, robocizny 🤓